partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea
Powiat Kaliski

WESELE U NIECHCICÓW W RUSSOWIE

Udostępnij

WESELE U NIECHCICÓW było tematem ostatniego w tym roku spotkania odbywającego się w Dworku Literackim Marii Dąbrowskiej w Russowie, spotkania które zgromadziło wyjątkową ilość gości, sporo ponad tysiąc osób.

Już zwyczajowo przygotowano wiele atrakcji, jak warsztaty malarskie dla dzieci, czy konkurs na temat NOCY I DNI, na zwiedzających czekały również stoiska gastronomiczne, oraz z rękodziełem. Całość zapoczątkowała literackim programem autorskim Pani Marianna Kocemba, na scenie czas umilały zespoły śpiewacze KOŹMINIANKI i CEKOWIANKI, ORKIESTRA DĘTA OSP Z RAJSKA, oraz zespół FREE BRASS BAND. Najbardziej wyczekiwany moment nastąpił o godzinie 16.00, inscenizacja fragmentu powieści. Aktorzy przebrani we wspaniałe stroje z epoki przedstawili młodzieńcze zauroczenie Barbary Ostrzeńskiej, w Józefie Tolibowskim, oraz scenę zaślubin Barbary z Bogumiłem Niechcicem. Niezapomniane wrażenia, które zafundowało nam Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Gminy Ceków Kolonia, Gminy Koźminek, Godziszy Wielkich, Opatówka i Stowarzyszenia LGD7 - KRAINA NOCY I DNI.

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.